نقد کاربردی

ضرورت تاسیس «سازمان غذا و داروی آسیا» با حضور «ایران»، «روسیه» و «چین»

ضرورت تاسیس «سازمان غذا و داروی آسیا» با حضور «ایران»، «روسیه» و «چین»

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، «دکتر سید روح الله حسینی» تحلیل گر رویدادهای دارویی و پزشکی و مدیر عامل یکی از هلدینگ های دارویی کشور، در خصوص «ضرورت تاسیس سازمان غذا و داروی آسیا»، گفت: بعضی از بایدها و نبایدهای قلدرمآبانه‌ای که در دنیا به عنوان قانون به جهان تحمیل کرده‌اند، در ذهن کرنش گران به بدیهیات کاذب مبدل شده است.
وی افزود: فقط یک سازمان مرضی الطرفین، غیر ذینفع و صرفا دانش بنیان می‌تواند به محصول یک شرکت داروسازی در کشورهای دیگر مجوز و استاندارد تفویض کند.

تحلیل‌گر رویدادهای دارویی و پزشکی اضافه کرد: چرا باید یک معاونت در وزارت بهداشت آمریکا، داعیه تصدی بر کشورهای جهان را داشته باشد؟

در سایت دولتی آمار، متعلق به کشور آمریکا، عنوان شده ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در صنایع داروسازی آمریکا امرار معاش می‌کنند.
وی گفت: بر حسب اطلاعات همین سایت دولتی، فقط ۶ کمپانی برتر آمریکایی، عرضه کننده ۴۰ درصد از صادرات دارو در جهان هستند. صنایع داروسازی آمریکا در سال ۲۰۱۴ رقم تولید داروهای خود را به ۳۶۵ میلیارد دلار رسانده است.
حسینی اضافه کرد: صاحبین این صنایع ثروت ساز، این شاغلین میلیونی و آمار نجومی پول و صادرات شگفت آور داروهای آمریکایی توسط همین معاونت وزارت بهداشت تحت عنوان FDA مدیریت و ضبط و ربط می شود.

وی گفت: آیا نهادی دولتی را می توان یافت که منافع ملت‌های دیگر را به منافع مردم خود ترجیح دهد؟ پس چرا باید داروسازی های جهان برای دریافت مجوز داروهای خود در صف FDA بایستند؟ به او باج بپردازند و تبعیض‌ها و سیاست های خودنوازانه وی را تاب بیاورند؟

تحلیل‌گر رویدادهای دارویی و پزشکی گفت:

ما می توانیم با دعوت از مسئولین وزارت بهداشت و امور خارجه کشورهای تجدید نظر طلبی چون «روسیه» و «چین»، مقدمات تاسیس «سازمان غذا و داروی آسیا» را فراهم سازیم. ساز و کار و روش اداره و تنظیم اساسنامه فعالیت این مرکز نظارتی و دانش بنیان، طی نشست‌هایی هم اندیشانه، مشخص و معلوم می شود.
حسینی در پایان گفت: مسئله مهم فقط آسیب شناسی این کرنش بین المللی در برابر وزارت بهداشت آمریکاست که معلوم نیست این ذلت مستعمره‌وار بر اساس کدام توافق ناعادلانه به یک روال خدشه ناپذیر بین المللی مبدل شده است؟

نویسنده: دکتر سید روح الله حسینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا