تفسیر سلامت

پتک یک پزشک بر تندیس محبوبیت ترامپ

کتاب برادرزاده ترامپ، کتاب اول آمازون شد

دکتر مری ترامپ Mary L. Trump رشته روانشناسی بالینی clinical psychology را در دانشگاه لانگ آیلند نیویورک تحصیل کرده است. او پیش تر ادبیات انگلیسی را در دانشگاه Tufts و دانشگاه کلمبیا تحصیل کرده و در این رشته کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی بدست آورد.

مری ترامپ در نگارش کتاب “تشخیص: اسکیزوفرنیا” Diagnosis: Schizophrenia ، مشارکت داشت. و دوره های فارغ التحصیلی روانشناسی رشد ، تروما و روانشناسی را در دانشگاه کلمبیا تدریس کرده است.

کتاب جدید مری ترامپ درباره ناگفته های زندگی دونالد ترامپ، عموی وی و رییس‌جمهور آمریکا ، در رتبه اول سایت آمازون از نظر فروش قرار گرفته و در عین حال با تحسین منتقدان روبه رو شده است.

کتاب «بیش از حد و هرگز کافی: چطور خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را خلق کرد» نوشته مری ترامپ که از سه‌شنبه پیش (چهاردهم جولای) وارد بازار کتاب شد با اقبال بسیار روبه‌رو شده و در درجه‌بندی‌های سایت آمازون نه تنها در بخش کتاب سیاسی، بیوگرافی و کتاب تاریخی در رتبه نخست ایستاده است، بلکه در کل عنوان پرفروش‌ترین کتاب این سایت فروش را از آن خود کرده است.

با انتشار این کتاب نشریات و سایت‌های معتبر نیز به ارزیابی آن پرداخته‌اند:
بوستون گلوب:

داستان جذاب مری ترامپ از یک خانواده بسیار ناشاد کاری بیش از فراهم کردن بینش‌هایی درباره دنیای داخلی دردناک زندگی او انجام می‌دهد. این کتاب اسنادی دست اول درباره ساز و کار درونی پر هرج‌ومرج دولتی است که با شکست خوردن در برداشتن پایه‌ای‌ترین گام‌های مورد نیاز برای امن نگه داشتن آمریکا طی پاندمی کروناویروس، دنیا را شوکه کرده است.

ونیتی فر:

بعد از تعداد بسیار زیادی کتاب، این کتاب حالا یک کتاب حیاتی است.

واشنگتن پست:

یک روایت خوش‌نگار از درد و رنجی در سراسر نسل خاندان ترامپ. مری ترامپ به این روایت، از زاویه دید یک اعضای درونی خانواده نیز نگاه می‌کند و به آن قابلیت‌های موشکافانه و تحلیلی یک روانشناس بالینی و استعداد نویسندگی یک دانشجوی فارغ‌التحصیل ادبیات تطبیقی را می‌بخشد.

بلومبرگ:

شفافیت، تمرین، دیسیپلین و چشم تیزبین مری باعث می‌شود او تبدیل به یک راوی قابل اطمینان بشود. او نویسنده‌ای سلیس و تیزهوش نیز هست. در عصری که روایت‌های «درونی» و «پشت پرده» رییس‌جمهور بسیار فراوان و بی‌ارزش هستند، او حقیقتاً یک فرد درونی است و احتمالاً چیزی که او می‌نویسد از حافظه تاریخ پاک‌نشدنی خواهد بود.

سی‌ان‌ان:

مری ال. ترامپ بیش از هر کس دیگری توانست نحوه شکل‌گیری یک فرد به ظاهر بی‌قلب و بی‌رحم را که توانست راه خود را به درون کاخ سفید پیدا کند، توصیف کند. این یک کتاب خاطرات با بینشی عمیق است که به خوبی شکل گرفته است.

لس‌آنجلس تایمز:

می‌توانید ببینید که چرا رییس‌جمهور ترامپ نمی‌خواهد هیچکس این کتاب را بخواند. این کتاب باعث می‌شود دروغ پشت بسیاری از افسانه‌های دوست‌داشتنی او درباره خودش آشکار بشود.

پولیتیکو:

نابودکننده‌ترین، ارزشمندترین و بهترین کتاب درباره ترامپ از زمان آغاز نامزدی ریاست‌جمهوری او تا به حال. در دنیای عظیم ادبیات درباره ترامپ، این چیزی جدید است. کاری که این کتاب می‌کند این است که به ما کمک می‌کند او را درک کنیم و دقیق‌ترین تصویر درباره اینکه چرا او اینگونه است را داشته باشیم.

گاردین:

خواندن این کتاب می‌تواند حیرت‌انگیز باشد و تحقیقاتی به یادماندنی دارد. بسیار هوشمندانه، زهرآگین و خوش‌منبع است. با این حال روایت کاملاً گیرا باقی می‌ماند.

ووگ:

یک داستان همه‌جانبه خوش عطر و طعم که در حقیقت همه چیز را به نحوی می‌گوید که آدم انتظار دارد بیان کند.

کرکوس:

لبریز از به سخره‌گیری هجوگونه، لرزان از خشم و پر از شفافیت. کتابی که خواندن آن عمیقاً رضایت‌بخش است.

مری ترامپ که خود یک روان‌شناس بالینی است، در این کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای به بررسی اختلال‌های عملکردی خانواده ترامپ که دونالد ترامپ را پرورش دادند، پرداخته است. او می‌گوید وقتی رییس‌جمهور مردی جوان بود چند مورد رفتار شوکه‌کننده از او دید که تقلب برای وارد شدن به یک دانشگاه تجاری معتبر و رفتار وحشتناک با زنان از جمله آنها بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا