اخبار وزارتخانه ها و سازمان غذا و دارومسیر سلامت

شرایط استفاده از داروی «رمدیسیور»/ «فاویپیراویر» وارد فارماکوپه دارویی شد

شرایط استفاده از داروی «رمدیسیور»/ «فاویپیراویر» وارد فارماکوپه دارویی شد

معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت: فاویپیراویر وارد فارماکوپه دارویی کشور شده است و خوشبختانه شرکت داخلی در حال حاضر در حال تولید این دارو است.

به گزارش آفتاب سلامت به نقل از خبرگزاری فارس، رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات وزارت بهداشت در ارتباط زنده تلویزیونی درباره آخرین وضعیت تولید و توزیع داروهای رمدیسیور و فاویپیراویر اظهار داشت: خوشبختانه امروز صنعت داروسازی کشور ما این توانایی را دارد که تمام داروهایی را که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده می‌شود را تولید کند.

وی افزود: اغلب این داروها در حال حاضر در کشور وجود دارند وبرخی از آنها برای کارهای تحقیقاتی تولید شده‌اند. در مورد داروی رمدیسیور باید منتظر اعلام نتایج تاثیر قطعی این دارو باشیم و تاکنون مطالعاتی درباره اثرات قطعی این دارو برای درمان بیماران مبتلا به کرونا وجود ندارد.

معاون تحقیقات وزارت بهداشت در خصوص تولید و عرضه این دارو اظهار داشت: تولید این دارو در راستای بهبود بیمارانی که در بیمارستان بستری است و به زودی توزیع می‌شود، و برای بیمارانی که سطح اکسیژن آنها کاهش یافته استفاده می‌شود و از این دارو نمی‌توان برای درمان بیمارانی که در آی‌سی‌یو بستری هستند یا ونتیلاتور به آنها وصل است استفاده کرد. همچنین از سوی دیگر مصرف این دارو برای مبتلایان خفیف کرونا توصیه نمی‌شود.

ملک‌زاده در پایان با بیان اینکه داروی فاویپیراویر وارد فارماکوپه دارویی برای درمان آنلوانزا شده است و عمدتا برای استفاده برای درمان آنفلوانزا مورد تایید قرار گرفته است، اظهار داشت:‌ خوشبختانه شرکت داخلی در حال حاضر در حال تولید این دارو است و در صورت تائید نهایی اثربخشی آن تولید انبوه دارو صورت خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا