اخبار پزشکی جهانتفسیر سلامت

زنانی در آستانه ۴۰ سالگی

غرق شدن در عادت های زندگی و تداوم رفتارهایی که به نوعی شب و روز ما را می سازند، فرهنگ حاکم بر فضای خانه های ماست.
پذیرش تغییر در این روند، خالی شدن زندگی از پدیده هایی است که به آنها خو گرفته ایم. جایگزین کردن ورزش به جای رفتن به فست فودی روبروی محل کار اقدامی نیست که بتوان به راحتی انجام داد. دل بریدن از سریالهای تلویزیونی بی پایان و رو آوردن به قدم زدن در پارک یا مطالعه و شطرنج برای فعال سازی سلول های مغزی کارهای ساده ای نیست.

جدا از اولویت دادن به تغذیه و تناسب اندام، چند آزمایش پزشکی اساسی وجود دارد که زنان باید با شروع ۴۰ سالگی آنها را انجام دهند.

به گزارش آفتاب سلامت به نقل از نشریه تایمز؛ این دهه از زندگی یک زمان ایده‌آل برای بررسی وضعیت سلامت زنان، جبران عادت‌های ناسالم گذشته و آماده‌سازی بدن برای چند دهه دیگر از زندگی است.

متخصصان توصیه می‌کنند که زنان با شروع ۴۰ سالگی از اهمیت کنترل منظم فشار‌خون غافل نشوند. با شروع دهه چهارم زندگی، خطر ابتلا به فشار‌خون بالا بیشتر می‌شود اما خبر خوب این است که شما می‌توانید فشار خون خود را از طریق ترکیبی از رژیم غذایی، ورزش و دارو پایین بیاورید.

نگه داشتن فشار خون در محدوده سالم یک عامل مهم برای افزایش طول عمر و همچنین کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی است.

تست چربی خون نیز یک آزمایش ساده است که می‌تواند به نجات جان شما کمک کند.

شما باید از ۲۰ سالگی سطح کلسترول خود را بررسی می‌کردید. اگر این کار را نکرده‌اید، فورا به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که با افزایش سن، خطر کلسترول بالا بیشتر می‌‌شود.

در عین حال، انجمن دیابت آمریکا توصیه می‌کند از سن ۴۵ سالگی به بعد حتما سالانه برای اندازه‌گیری سطح قند خون، غربالگری شوید.

انجمن سرطان آمریکا نیز هشدار می‌دهد که زنان از اوایل تا اواسط دهه چهارم زندگی باید غربالگری سرطان سینه را با ماموگرافی انجام دهند. این انجمن همچنین توصیه می‌کند که زنان ۴۵ تا ۵۴ ساله باید هر سال ماموگرافی کنند، در حالی که زنان ۵۵ ساله به بالا باید هر ۲ سال یک بار به ماموگرام مراجعه کنند.

معاینه لگن و پاپ اسمیر نیز از دیگر معاینات ضروری است. تحمل چند دقیقه ناراحتی خفیف برای انجام این تست می‌تواند به شما در محافظت از سرطان دهانه رحم و بیماری‌های مقاربتی کمک کند؛ البته اگر فعالیت جنسی مکرر دارید؛ انجمن سرطان آمریکا توصیه می‌کند که زنان بین ۳۰ تا ۶۵ سالگی، آزمایش پاپ اسمیر به همراه تست HPV را هر ۵ سال یکبار انجام دهند. تست پاپ اسمیر به تنهایی باید هر سه سال یکبار تکرار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا