اخبار پزشکی جهانسلول های بنیادی و مهندسی ژنتیکمسیر سلامتمطالب ویژهنوآوری های پزشکی

ثروت و فن آوری ابزار جانسون 45 ساله برای 18 ساله شدن

برایان جانسون Bryan Johnson یک کارآفرین ۴۵ ساله امیدوار است با گذراندن یک برنامه آزمایشی به نام «پروژه بلوپرینت» روند پیری طبیعی را معکوس کند. او قصد دارد این برنامه را تا حدی پیش ببرد که سن بیولوژیکی‌اش به ۱۸ سال برسد.

 

این مرد ثروتمند بیش از 30 پزشک و کارشناس بهداشتی را در قالب یک تیم پزشکی به خدمت گرفته تا بر فرایند جوان سازی بدن او نظارت کنند. رهبری این تیم را الیور زولمن Oliver Zolman، پزشک 29 ساله پزشکی بازساختی برعهده دارد.

هر یک از اعضای گروه یاد شده با وسواس متون پژوهش های علمی در مورد پیری و طول عمر را مطالعه می‌کنند و از جانسون به عنوان خوکچه هندی برای امیدوارکننده‌ترین درمان‌ها استفاده می‌کنند و نتایج را ثبت و  دنبال می‌کنند.

راه اندازی و اجرای برنامه مستلزم سرمایه گذاری چند میلیون دلاری از جمله هزینه های یک مجموعه پزشکی در خانه جانسون در Venice، کالیفرنیا بود. امسال او در مسیر برنامه ریزی قرار است حداقل 2 میلیون دلار برای بدنش خرج کند. او می خواهد مغز، قلب، ریه ها، کبد، کلیه ها، تاندون ها، دندان ها، پوست، مو، مثانه، آلت تناسلی و راست روده یک نوجوان 18 ساله را داشته باشد.

بر اساس این گزارش که در بلومبرگ به چاپ رسیده است نتایج آخرین آزمایشات آقای جانسون نشان می‌دهد او حالا قلب یک جوان ۳۷ ساله، پوست یک جوان ۲۸ ساله و ریه پُرتوان یک جوان ۱۸ ساله را دارد.

 

هرچند این برنامه هنوز در مرحله آزمایشی خود قرار دارد و دائماً در حال تغییر است، اما به طور کلی می‌توان گفت این برنامه دارای یک رژیم روزانه به شدت سخت از جمله مکمل‌ها، وعده‌های غذایی و همچنین ورزش و آزمایش‌های بدنی است.

به عنوان مثال جانسون در این برنامه هر روز صبح ساعت ۵ از خواب بیدار می‌شود و مقدار زیادی مکمل غذایی مانند لیکوپن، متفورمین، زردچوبه، روی، دوز کمی لیتیوم و غیره مصرف می‌کند.

او همچنین تنها مجاز به مصرف ۱۹۷۷ کالری در روز است. علاوه بر این او هر روز یک ساعت ورزش می‌کند و سه بار در هفته تمرینات سنگین ورزشی انجام دهد.

جانسون هرشب در یک ساعت مشخص و پس از استفاده از عینک‌های مخصوص که نور آبی را مسدود می‌کنند می‌خوابد و هر ماه مجبور به تحمل ده‌ها آزمایش پزشکی است که برخی از آن‌ها بسیار دردناک هستند و در آخر هر ماه آزمایش خون، ام آر آی و کولونوسکوپی انجام می‌دهد تا نتایج این برنامه را روی بدن خود ببیند.

آقای جانسون دراین‌باره می‌گوید: «کاری که من انجام می‌دهم ممکن است چندان معقول به نظر نرسد، اما تلاش می‌کنم ثابت کنم که می‌شود جلوی رشد پیری را گرفت.

او که از سال ۲۰۲۱ شروع به انجام این برنامه کرده، توانسته است سن بیولوژیکی برخی از ارگان‌های بدنش را جوان‌تر سازد به گفته پزشکان حاضر در این برنامه جانسون التهاب لثه یک نوجوان ۱۷ ساله را دارد و دستگاهی که میزان نعوظ‌های جانسون را در شب ردیابی می‌کند نشان می‌دهند او مانند یک نوجوان است.

جانسون با انجام این برنامه امیدوار است بتواند روند پیری خود را معکوس کند و دیگران را نیز تشویق کند در این کار شرکت کنند. او همچنین اخیراً وب‌سایتی به نام المپیک جوانسازی راه‌اندازی کرده است که ۱۷۵۰ نفر در جهان که علیه پیری می‌جنگند در آن عضو هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا