اکسیر سلامت

Medical Sciences,علوم پزشکی

کتاب تحسین شده­ ی «علوم پزشکی» Medical Sciences مفتخر به دریافت جایزه­ ی اول در رشته ی علوم پایه و علوم بالینی از سوی داوران برجسته­ ی انجمن پزشکی بریتانیا موسوم به (BMA) و با رویکردی یکپارچه برای آموزش تمامی مرتبطین رشته­ ی پزشکی آماده سازی و منتشر شده است.

فصل­های بهینه­ ی علوم پزشکی اعم از ژنتیک، سیستم عصبی، استخوان، عضله و پوست، سیستم ­های غدد درون ریز و تولید مثل، سیستم قلبی عروقی، سیستم کلیوی و رژیم غذایی و تغذیه و هم­چنین فصل جدید در بیوشیمی و زیست شناسی سلولی به مخاطبین عرضه گردیده است.

با طراحی ­های تشریحی و عکس­ های رنگی به خوبی موضوعات مورد نظر به مخاطب انتقال داده شده است.

این کتاب در ۱۶ فصل، پایه و اساس علوم پزشکی را برای تمام مرتبطین دانش پزشکی و در واقع برای هر خواننده­ای که علاقمند به این رشته باشد، توضیح داده است.

سرفصل­ ها و بخش­ های مابعد هر فصل، به شیوه ­ای بصری تدوین شده­ اند و در این مسیر بخش ­های بالینی، بخش ­های آناتومی و بخش اطلاعات جداول به طرزی روشن و سهل­ال وصول عرضه شده است.

ترتیب فصول

فصل ۱: مقدمه و تشریح رفتار هوموستازی

فصل ۲: بیوشیمی و زیست شناسی سلولی

فصل ۳: متابولیسم و بحث انرژی

فصل ۴: فارماکولوژی

فصل ۵: ژنتیک انسانی

فصل ۶: آسیب شناسی و ایمونولوژی

فصل هفتم: اپیدمیولوژی: علم پزشکی

فصل هشتم: سیستم عصبی

فصل ۹: استخوان، عضله، پوست و بافت همبند

فصل ۱۰: غدد درون ریز

فصل ۱۱: سیستم قلبی عروقی

فصل ۱۲: هماتولوژی

فصل ۱۳: سیستم تنفسی

فصل ۱۴: سیستم کلیوی

فصل ۱۵: سیستم غذائی

فصل ۱۶: رژیم غذایی و تغذیه

این کتاب با طرح صدها سوال، خواننده­ ی خود را با نوعی خودآزمایی پیشرفته مواجه می ­سازد و ذهن وی را به چالش می ­کشد تا دریابد که چه میزان از دانش مکتوب کتاب را فراگرفته است. مطالعه ­ی این کتاب از سوی انجمن پزشکی بریتانیا (BMA ) به همه ­­ی مرتبطین و علاقمندان رشته ­ی پزشکی توصیه شده است.

نویسنده: جینت نایش و دنیس سنیدرکومب کورت

Jeannette Naish & Denise Syndercombe Court

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا