اخبار وزارتخانه ها و سازمان غذا و داروضوابط و مقررات غذا و دارو

سیاست دارویی وزارت بهداشت/اولویت با داروهای ژنریک است

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد؛
سخنگوی سازمان غذا و دارو، در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر عدم حذف پوشش بیمه ای داروهای خارجی شیمی درمانی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش آفتاب سلامت به نقل از خبرگزاری مهر کیانوش جهانپور، در ارتباط با انتقاد یک نماینده مجلس از حذف داروهای خارجی شیمی درمانی،  گفت: اسناد بالادستی از جمله سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری نظام دارویی ما را نظام دارویی ژنریک تعریف کرده است.

وی با اشاره به بند د ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه، تاکید کرد: وزارت بهداشت موظف است در حمایت از تولید و عرضه و تجویز داروهای فاقد نام تجاری(ژنریک)، حمایت بیمه‌ای را فقط به داروهای فاقد نام تجاری(ژنریک) اختصاص دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت، ادامه داد: به رغم همه تسهیلاتی که در این حوزه برای بیماران خاص و صعب العلاج فراهم شده، انتظار می رود دوستان ما در مجلس شورای اسلامی به این موارد عنایت بیشتری داشته باشند، قانون برنامه ششم مصوبه صریح مجلس است و بعید است نمایندگان از آن اطلاع نداشته باشند.

رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با حذف داروهای خارجی شیمی‌درمانی از دفترچه بیمه مخالفت کرده و عنوان داشته است پزشک باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند که کدام دارو برای سلامت بیمار مناسب‌تر است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا