اخبار وزارتخانه ها و سازمان غذا و داروضوابط و مقررات غذا و دارو

سه اولویت نظام سلامت کشور/آماده اجرای نظام ارجاع هستیم

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد؛
سه اولویت نظام سلامت کشور/آماده اجرای نظام ارجاع هستیم
معاون بهداشت وزارت بهداشت، از پرونده الکترونیک سلامت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع به عنوان سه اولویت نظام سلامت کشور نام برد.

به گزارش آفتاب سلامت به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، در اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: این سه برنامه مختص معاونت بهداشت نیست و اولویت نظام سلامت کشور محسوب می شود زیرا اهداف این برنامه ها با مشارکت سایر بخش های نظام سلامت، به ویژه معاونت درمان، قابل دستیابی است.

وی افزود: برای مثال، اجرای بخش اصلی برنامه نظام ارجاع با همکاری معاونت درمان قابل اجرا است که سطوح ۲ و ۳ را مدیریت می کند. در بخش بهداشت و سطح یک، در حال حاضر هم، آماده اجرای نظام ارجاع هستیم ولی باید آن سطوح فعال شوند تا این زنجیره کامل شود. خوشبختانه همکاری بسیار خوبی بین دو معاونت وجود دارد و مصمم هستیم این برنامه را اجرا کنیم.

رئیسی تصریح کرد: در بخش بهداشت ۱۲ اولویت داریم که سه اولویت فوق در تمام ارکان نظام سلامت مشترک هستند و برای اهداف ۹ گانه دیگر نیز اقدامات هدفمندی آغاز شده که در مرحله استقرار آنها هستیم.

وی با اشاره به اینکه در اجلاس قبلی معاونان بهداشت، اولویت ها اعلام شد و مدیران ستادی فعالیت های تعیین شده را ارائه کردند، افزود: در ادامه برنامه ها به همراه مدیران ستادی از ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی پایش و بازدید شد و ۲۸ مورد از مشکلات و اولویت ها برای رسیدگی تعیین شد که پس از بررسی ها در نهایت ۱۴ مشکل و اولویت احصا شد که امروز در کارگاه هایی که کلان مناطق ۱۰ گانه تشکیل می دهند این مشکلات و اولویت ها مورد بررسی قرار می گیرند.

رئیسی گفت: پس از بررسی این موارد در اجلاس بعدی معاونان بهداشت دانشگاه ها موارد اصلاحی مطرح و مورد بررسی قرار می گیرند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تمام دستورالعمل هایی که از ستاد به دانشگاه ها ابلاغ می شود باید اجرا شود و چنانچه نکته قابل اصلاحی دارند، تا نسخه اصلاحیه ابلاغ نشده باید همان دستورالعمل های قبلی اجرا شوند.

وی افزود: اطلاعات ادارات کل و دفاتر ستادی پس از ۸ ماه بررسی تکمیل شده و بزودی شاخص گذاری خواهند شد.

رئیسی در پایان با بیان اینکه سامانه های ناب، سینا و سیب تا آخر اسفند ۹۷ به یکدیگر متصل خواهند شد، گفت: در حال حاضر سامانه یکپارچه شده و توانستیم در پروسه یکپارچه سازی ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار همپوشانی را اصلاح کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا