اخبار وزارتخانه ها و سازمان غذا و داروضوابط و مقررات غذا و دارووام و تسهیلات پزشکی دارویی

سقف تسهیلات بانکی برای شرکت های دارویی ۲ برابر شد

سخنگوی سازمان غذا و دارو خبر داد؛

سقف تسهیلات بانکی برای شرکت های دارویی ۲ برابر شد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار مقرر شده است، شرکت های دارویی بتوانند دو برابر حد مقرر فعلی از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

به گزارش آفتاب سلامت به نقل از خبرگزاری مهر، کیانوش جهانپور، افزود: شورای پول و اعتبار میزان سقف تسهیلات بانکی که شرکت های دارویی می توانستند استفاده کنند را به منظور کمک به نقدینگی شرکت های دارویی به میزان دو برابر افزایش داده است و بر این اساس با پیگیری های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و براساس مصوبه شورای پول و اعتبار مقرر شده است تا شرکت های دارویی بتوانند دو برابر حد مقرر فعلی از تسهیلات بانکی استفاده کنند و نامه آن نیز در تاریخ ۲۶ تیرماه ۹۷ از سوی بانک مرکزی به کلیه بانک های سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات گمرکی و ارزی نیز برای شرکت های دارویی فراهم شده است، اضافه کرد: در تعامل با گمرک تسهیلات گمرکی برای شرکت های دارویی ایجاد شده است. همچنین در تعامل بانک مرکزی و سازمان مدیریت بحث تامین ارز به میزان ۲.۸ میلیارد یورو برای تامین دارو قطعی شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در ادامه به تسهیلات دیگری که برای شرکت های دارویی در نظر گرفته شده است، اشاره کرد و افزود: تسهیلات دیگر در خصوص واردات مواد اولیه دارو بود که بحث ثبت منبع در خصوص دارو و مواد اولیه دارویی نیز تسهیل شد.

وی با بیان اینکه تلاش خود را برای آرامش بیشتر بازار دارویی کشور انجام خواهیم داد، گفت: با توجه به تسهیلاتی که تاکنون ایجاد شده، باز هم باید نقدینگی ریالی تولید کنندگان تامین شود که بخش عمده آن به تحقق مطالبات معوقه شرکت های دارویی از بیمه ها مربوط می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا