اخبار وزارتخانه ها و سازمان غذا و دارو

خبر خوش برای داروخانه‌ها/ تهاتر بدهی و مطالبات دارویی

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد؛

خبر خوش برای داروخانه‌ها/ تهاتر بدهی و مطالبات دارویی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در جلسه کمیسیون بهداشت، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قول داد مطالبات داروخانه ها بزودی پرداخت شود.

به گزارش آفتاب سلامت به نقل از خبرگزاری مهر حیدرعلی عابدی، اظهارداشت: در انجمن های حرفه ای و علمی معمولا افراد فرهیخته و دلسوزی داوطلب می شوند که از تخصص و حرفه خود در راستای اهداف آن انجمن به درستی استفاده می نمایند که از جمله این انجمن ها، انجمن داروسازان تهران است که در ارتقای حرفه ای و تصمیم های کلان می تواند نقش داشته باشد.

وی افزود: اعضای انجمن داروسازان تهران که از مدیران و اساتید داروسازی هستند و از نزدیک مشکلات داروسازان را لمس کرده اند، می توانند با برنامه ریزی های مناسب و با کیفیت، خدمات مناسبی را به جامعه ارائه کنند که مجلس نیز آمادگی حمایت از این انجمن را دارد.

عابدی ادامه داد: توصیه من به مدیران و مسئولان این است که از قابلیت های انجمن داروسازان تهران استفاده نمایند چرا که اعضای این انجمن تلفیقی از علم و صنعت است و با مشکلات آشنایی کامل دارند که می توانند در بهبود وضع موجود موثر واقع شوند.

وی اظهار داشت: در جلسه کمیسیون بهداشت که با حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی برگزار شد تصمیمات بسیار خوبی گرفته شد که قول دادند تا پایان مرداد بدهی داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش دارو را تسویه کنند.

عابدی با اشاره به صحبت‌های مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، گفت: طبق توضیحات اعلام شده کل بدهی تامین اجتماعی به داروخانه‌ها تا پایان سال ۹۶ و اوایل  سال ۹۷، ۴۵۰ میلیارد تومان است که قول دادند تا پایان مرداد ماه بدهی داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش دارو را تسویه کنند.

وی افزود: همچنین قول داده شد که اگر داروخانه‌ها مانند پزشکان بر خط آنلاین تامین اجتماعی متصل شوند روزانه ۶۰ درصد دریافتی آنها به حسابشان واریز می‌شود که این خبر خیلی خوبی برای داروخانه‌ها محسوب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادامه داد: قول دیگر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی این بود که بدهی شرکت‌های دارویی و داروخانه‌ها به تامین اجتماعی بابت بیمه پرسنل‌شان را با طلب‌هایشان از تامین اجتماعی تهاتر کنند که این اقدام هم در صورت انجام حرکت خوبی است.

عابدی در پایان گفت: در جلسات بعدی کمیسیون بهداشت از حضور اعضای انجمن داروسازان تهران نیز بهره مند خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا